HAKKINDA

AYBÜTÖK Nedir?

image 2. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Öğrenci Kongresi (2. AYBÜTÖK), uluslararası katılımlı ulusal bir tıp öğrenci kongresidir. Kongrenin bu seneki konusu “Temel Bilimler ile Klinik Bilimler Arasındaki Köprü” olarak belirlemiştir. 19-21 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz bilimselliğin ve sosyal programın birlikte ve yoğun olacağı kongremize katılımınızı bekliyoruz.

"Temel Bilimler ile Klinik Bilimler Arasındaki Köprü"

Kongre konusu "Temel Bilimler ile Klinik Bilimler Arasındaki Köprü" olarak belirlenmiştir.

Alanında önemli araştırmalar yapmış araştırmacıların da konuşmacı olarak katılacağı kongremizde temel bilim araştırmalarının kapsamı, önemi ve klinik bilimlere yansımaları, ayrıca klinik bilimlerde yapılan araştırmalar ve yeni gelişmelere de yer verilecektir. Bu bağlamda araştırmacı ve dinleyici olarak katılacak olan öğrenci arkadaşlarımızın tıp alanına multidisipliner bir bakış açısı kazanmalarını hedeflemekteyiz. image

Öğrenci-Akademisyen çalışma grupları tarafından sekreteryamıza iletilen bildiriler hakem kurulumuza iletilecek, hakem değerlendirilmesi sonrası uygun görülen bildiriler sözlü ve poster sunumu olarak kongreye dahil edilecektir. Kongre sırasında da bilimsel kurulumuzdan oluşurulacak jüri üyeleri sözlü ve poster bildirileri değerlendirilecek ve her iki alanda da 1.,2. ve 3.lük ödülleri verilecektir.

Hakem değerlendirmesi sonucunda kongrede sunulmaya uygun görülen İngilizce bildiriler “Ankara Medical Journal” dergisinin özel sayısında basılacaktır.

Amaç Ne?

image Kongremizde tıp fakültesi öğrencileri ile alanlarında önemli işlere imza atmış bilim insanlarımızı buluşturarak genç arkadaşlarımızın ufuklarını açmayı ve aynı zamanda iddialı bir sosyal program ile eğlenceli vakit geçirmelerini amaçlamaktayız. Temel bilimlerden klinik bilimlere uzanan yolda öğrencilerin kendi fikirlerini araştırmalarını, çalışma planlama sürecine katılmalarını, kurdukları hipotezlerin geçerliliğini araştırmayı ve akıllarında soru işareti oluşturmuş konulara akademik ve araştırmacı bakış açısıyla yaklaşmalarını sağlamayı planlamaktayız.

Programde Neler Var?

Kongremizde çok değerli hocalarımızın katılım göstereceği konferanslar, sözlü ve poster öğrenci sunumları yer alacaktır. Sizin için özel olarak hazırlanmış birbirinden ilginç sosyal ve bilimsel atölye oturumlarımızda istediğiniz atölyeleri tercih edebilirsiniz. Davetli hocalarımızın isimlerine göz atmayı unutmayın.

image Bilimsel olduğu kadar sosyal etkinlikleri ile de dolu dolu bir kongre sizleri bekliyor. “Deliler Evi” tiyatro oyunu ile sizleri hem güldüreceğiz hem de biraz düşündüreceğiz. Tüm konferans ve sunumlarımızın ardından sizi çok iddialı bir gala gecesi ile buluşturacağız. Hafif müzik eşliğinde yemek ile başlayacak galamız bir trio grubu ile devam edecektir. Hemen sonrasında ise kongremize özel Zakkum Konseri ile sizleri müziğe ve eğlenceye doyuracağız.

Peki hepsi bu kadar mı? Tabii ki hayır! Kongremizin son günü tam gün sosyal program olarak ayrılmıştır. Sabah, Anıtkabir ziyareti ile günü başlatıp hemen ardından sizleri seçtiğiniz gezi grubu ile birlikte Ankara’nın dört bir yanını göndererek kültür, sanat ve doğa ile buluşturacağız. Kongremizin son gününde sizleri biraz yorarken motivasyonunuzu da en üst düzeye çıkararak evlerinize çok güzel bir kongre anısı ile göndermeyi planlıyoruz.

location

Yer

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Doğu Yerleşkesi ve Bilkent Yerleşkesi Konferans Salonları

Transport

Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara YHT Garı ve AŞTİ'den kongreye her türlü ulaşım sağlanacaktır.

Hotel & Restaurant

Konaklama

Hilton Garden Inn Ankara'da konaklama, gala yemeği ve konser.